Weekend w małopolskim

Województwo małopolskie to świetny wybór na weekendowy odpoczynek, ponieważ można tutaj wybierać z wielu ciekawych miejsc i lokalizacji, które obfitują w interesujące atrakcje i przepiękne widoki. Warto wymienić, chociażby Kraków, Zakopane, Wieliczkę czy Kościelisko, a to tylko kilka pełnych uroku miejscowości w Małopolskim. Poniżej przedstawiamy kilka fajnych opcji na weekend w Małopolsce.

Aquapark Zakopane

W otoczeniu Tatr z przecudowną panoramą wokół znajduje się Zakopane. To jedna z najpopularniejszych górskich lokalizacji turystycznych, szczególnie wśród Krakowian. Będąc w Zakopanem warto nie tylko pospacerować szlakami górskimi, ale także skorzystać z odrobiny rozrywki w lokalnym Aquaparku. Park wodny w Zakopanem to nowoczesny i duży ośrodek rekreacyjno-sportowy, na który składa się nie tylko część basenowa, ale również fitness czy kręgielnia. W budynku znajdziemy także saunarium i strefę gastronomiczną. Do dyspozycji klientów na miejscu jest obszerny parking przy ulicy, a park wodny znajduje się blisko centrum Zakopanego. Część basenowa jest rozległa i posiada baseny kryte oraz basen termalny na powietrzu. Dostępne tory pływackie mają długość 25 metrów i głębokość sięgającą do 1,5 metra. Dodatkowo, wiele basenów wyposażono w zjeżdżalnie i efekty specjalne, jak przeciwprądy, gejzery, bicze wodne czy kaskady. To świetna opcja na weekend, szczególnie dla rodziny z dziećmi.

Kraków

Kraków, jako była stolica Polski ma wiele do zaoferowania. Od pięknych widoków, przez bogatą ofertę muzealną, a na rozbudowanej kulturze kawiarnianej skończywszy. Kraków kojarzy się przede wszystkim z Wawelem i zdecydowanie warto go zwiedzić, chociaż raz w życiu. Warto także przy większej ilości czasu wybrać się szlakiem kopców krakowskich. Jednak, jeżeli szukamy czegoś naprawdę nieszablonowego to w międzyczasie zwiedzania głównych atrakcji miasta możemy udać się klubu rzucania siekierami w centrum miasta. Firma Bad Axe ma swój klub przy Basztowej, a tam na specjalnie urządzonych i zabezpieczonych torach możemy porzucać siekierkami do tarczy. To super zabawa, dająca dużego kopa adrenaliny oraz działająca relaksująco i odstresowująco. Więcej na temat tej nietypowej rozrywki można dowiedzieć się ze strony firmy https://madaxe.pl/pl/.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *