Bezpieczne korzystanie z solarium powinno wiązać się z przestrzeganiem kilku podstawowych zasad. Niestety wielu klientów punktów usługowych oferujących sztuczne opalanie nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Jako właściciel solarium powinniśmy zadbać o to, aby świadomość naszych klientów na temat bezpiecznego opalania rosła. Ustalmy, zatem zasady korzystania z solarium i zapoznajmy z nimi naszych klientów.
Po serii zabiegów, która może obejmować 6-12 opalań zawsze wskazana jest dłuższa przerwa. To czas, w którym skóra powinna nieco odpocząć i zregenerować się. Niewskazane jest także korzystanie z solarium częściej, niż raz dziennie.
Przed zabiegiem należy zmyć z ciała oraz twarzy makijaż, oraz inne kosmetyki. Nie można używać perfum oraz dezodorantów. Trzeba również pamiętać o zdjęciu zegarka i biżuterii. Zabronione jest stosowanie doustnych środków przyspieszających opalanie. W przeciwnym razie narażamy się na poważne poparzenia skóry. W przypadku zażywania doustnych lekarstw lub środków antykoncepcyjnych zawsze warto przeczytać ulotkę. Wszelkie znamiona np. przebarwienia czy pieprzyki należy zabezpieczyć przed opalaniem. A inne problemy ze skórą trzeba skonsultować z dermatologiem. Opalanie jest wykluczone w przypadku ciąży, przechodzenia rekonwalescencji, po spożyciu alkoholu oraz przy alergicznych zmianach skóry, spowodowanych działaniem promieni słonecznych.
Te zasady w połączeniu z profesjonalnym sprzętem, który można nabyć w sklepie powinny dać naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa. Oczywiście pod warunkiem, że będą przestrzegane.