Solarne lampy ogrodowe. Konserwacja

Solarne lampy ogrodowe, tak jak chyba wszystkie urządzenia mają swoją żywotność, którą jednak można przedłużyć odpowiednio o nie dbając. Jednym z najważniejszych elementów ogrodowej lampy solarnej jest ogniwo słoneczne. Wiele osób posiadających swoje ogrody powinny być świadome, że oświetlenie ogrodowe jest bardzo istotne.

Solarne lampy ogrodowe – konserwacja

Dbanie o jego czystość i zapobieganie zabrudzeniu jest istotnym czynnikiem wpływającym na działania lampy. Każde zanieczyszczenie (na przykład kurz) zmniejsza ilość dochodzącego światła, czego efektem jest niepełne ładowanie akumulatora, co ma wpływ na jego działanie i krótszą jego żywotność. Zatem, aby temu zapobiec należy regularnie czyścić lampę, za pomocą wilgotnego kawałka materiału bądź papierowego ręcznika. Kolejną czynnością zmniejszającą zużycie akumulatora solarnej lampy ogrodowej jest chowanie lamp na okres niższych temperatur, pomimo iż urządzenia te są przystosowane do przebywania na zewnątrz cały rok, bez względu na pogodę. Pozostawione solarne lampy ogrodowe powinny mieć czyszczone ogniwo słoneczne co pozwoli na ładownie baterii, a pozbawione ładowania przez dłuższy czas przez leżący śnieg należy ładować do pełna przez co najmniej dwanaście godzin.

Podsumowując poszczególne zanieczyszczenie zmniejsza ilość dochodzącego światła, czego efektem jest niepełne ładowanie akumulatora, co ma wpływ na jego działanie i krótszą jego żywotność.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *