Rowerek biegowy dla najmłodszych

Każdy maluszek prędzej czy później rozpocznie swoją przygodę z rowerkiem biegowym. W artykule wskazujemy, od jakiego wieku można zakupić swojemu maluchowi pierwszy rower i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Uważa się, że optymalnym wiekiem na pierwszy rowerek biegowy jest 18 miesięcy. Przed zakupem należy jednak ocenić, czy nasze dziecko jest już gotowe na rozpoczęcie zabawy z rowerkiem. W sklepach, jak https://zabawki-gry.pl/Rowerki-Biegowe-c105 znajdziemy specjalne modele dla dzieci, które dopiero co wyszły z wieku po-niemowlęcego. Ich zaletą jest fakt, że rosną razem z maluchem i mogą mu towarzyszyć nawet do 5 roku życia! Oznacza to brak konieczności częstej wymiany za małego rowerka na kolejny model.

Czy warto tak wcześnie?

Prawda jest oczywiście taka, że dziecko, które nie ukończyło jeszcze 2 lat, najprawdopodobniej średnio poradzi sobie z jazdą na rowerku biegowym. Wynika to z tego, że jest jeszcze nieco za małe na samodzielną zabawę. Istnieją jednak rozwiązania, które można zamontować bezpośrednio do bujaka, co sprawi, że dziecko może przyzwyczajać się do rowerka, uczyć się na nim siedzieć, trzymać kierownicę i utrwalać prawidłową postawę. Wszystko odbywa się bez ryzyka wywrotki.

Na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie rowerka biegowego. Wpływają one na wygodę i bezpieczeństwo maluszka. Konstrukcja zabawki powinna być lekka, co jest podstawą przy wyborze rowerka biegowego. Pojazd nie powinien ważyć więcej niż 2,9 kg. Na rynku znajdziemy też lżejsze rowerki biegowe, ważące 2,4 kg. Równie ważne jest niskie i regulowane siodełko, bez którego dziecko może nie sięgać nogami do ziemi, a zabawa na rowerku biegowym nie będzie miała sensu. Zwracajmy uwagę na modele, które dysponują regulacją od 29 cm do 48 cm. Sprawi to, że rowerek posłuży dłużej. Dobrym rozwiązaniem są też niepompowane opony. Wybierzmy więc rowerki wyposażone w piankowe opony, których nie trzeba pompować.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *