Rolety rzymskie – ciekawa aranżacja okna z roletą

Okna odgrywają niezmiernie ważną rolę w każdym pomieszczeniu. To właśnie one decydują, ile światła wpadnie do pomieszczenia. Dzięki nim do środka można wpuścić też świeże powietrze. Okna bez jakiejkolwiek dekoracji mogą jednak oszpecić wnętrze, odebrać mu przytulność, urok albo nowoczesny błysk. Właśnie dlatego tak ważna jest oprawa okna, która powinna być jednocześnie efektowna i funkcjonalna.

Tradycyjne zasłony – wady i zalety

Przez wiele lat w oknach domów i mieszkań można było zobaczyć głównie zasłony, wykonane z różnych rodzajów materiałów. Chociaż jednak te umiejętnie dobrane mogą wyglądać naprawdę intrygująco, to mają jedną zasadniczą wadę – są często siedliskiem kurzu, co przeszkadza dziś nie tylko alergikom. Niezmiernie trudno jest też dobrać odpowiednie zasłony do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, w których króluje zasada mniej to więcej.

Żaluzje i kolorowe rolety

Na fali ekologii dążenia do tej nowoczesności modne zaczęły się stawać żaluzje i tekstylne rolety. Te pierwsze zawierają specjalny system regulowania, dzięki któremu można zadecydować, ile dokładnie światła wpadnie do wnętrza pomieszczenia przez okna. Dodatkowo można dzięki nim w naturalny sposób chłodzić pomieszczenie. W końcu jeśli żaluzja odbija promienie słoneczne, to cały pokój nagrzewa się w mniejszym stopniu, co warto docenić głównie w czasie upalnego lata.

Przeciwnicy żaluzji nie lubili przede wszystkim ich wyglądu – chłodne i srebrne blaszki, które niczym zbroja ubierały okno, nie zawsze pasują do pięknie urządzonych salonów.

Nic zatem dziwnego, że prawdziwą rewolucję w sklepach wywołało pojawienie się rolet tekstylnych. Obecnie dostępne są one we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Można również zamówić je na wymiar, dzięki czemu z łatwością można dopasować je tak samo do okien wąskich, standardowych, a nawet tych największych, tarasowych. Choć niewątpliwie efektowne, również nie do końca zadowalają perfekcjonistów, którym może nie podobać się mało estetyczny mechanizm wykonany najczęściej z plastiku. I właśnie tu rozwiązaniem idealnym okazują się rolety rzymskie.

Rolety rzymskie – świetne rozwiązanie do salonu

Wykonane z materiału rolety o pięknym wzorze są prawdziwą ozdobą każdego okna. Można je rozpiąć na całym skrzydle, dopasować do okien tarasowych, a system ich podnoszenia i opuszczania bardziej wygląda jak ozdoba niż praktyczna funkcja. . Rolety rzymskie prezentują się okazale, ale są też bardzo praktyczne. Nie tylko nie zbierają kurzu, ale i nie sprawiają żadnych problemów w pielęgnacji. Wystarczy je po prostu zdjąć z okna i zanieść do pralni. Ta rolety to doskonałe rozwiązanie tak samo do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w pięknych salonach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *