Propozycje trendów fryzjerskich od kreatorów

Styliści fryzur oraz osoby, które prowadzą własne zakłady fryzjerskie powinny regularnie pojawiać się na targach i konferencjach tematycznych, by na bieżąco orientować się, co obecnie jest „na topie”. W poniższym artykule postaramy się pokazać, co w ostatnim czasie proponują kreatorzy. Ich koncepcje są przecież odpowiedzią na wymagający i dynamiczny styl życia dzisiejszego pokolenia.

Zespół od Schwrzkopf Professional skupiał się na trzech elementach, dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Pierwszym z nich jest Genderless, a więc trend dedykowany zarówno paniom, jak i mężczyznom. Jest to krótkie cięcie, o lekko poszarpanych, postrzępionych końcówkach, które następnie zostaną otulone wygładzonymi, zaczesanymi włosami ku tylnej części głowy lub opatrzone nietuzinkową teksturą. Do propozycji zespołu Schwrzkopf Professional zalicza się także Atleisure, a więc fryzura dopasowana do potrzeb osób aktywnych, kochających sport, które będą wymagały wygody, praktyczności oraz miejskiego designu. Atleisure może pojawić się w dwóch wersjach: długiego, gładkiego cięcia o modnej, dłuższej grzywce oraz krótszego, ostrzejszego, przy którym również nie powinno zabraknąć wspomnianej wcześniej grzywki. Koolblonds natomiast to trend, skupiający się na ponadczasowym, nordyckim odcieniu blondu, kojarzącym się z gwiazdami Hollywood oraz Marylin Monroe.

Zespół RollRetro www.pracowniafryzjerska.com.pl natomiast postanowił odwołać się do damskich cięć poprzednich lat, które nosiły takie gwiazdy, jak: Brigitte Bardot oraz Sophia Loren. Co ciekawe, inspiracje te polecane są zarówno paniom w różnym wieku.

Styliści od Dessange, postanowili przedstawić projekty, cechujące się minimalizmem, elegancją oraz naturalnym szykiem. Dzięki temu, panie decydujące się na takie cięcia będą miały pewność, że ich fryzury, choć skromne, wyróżniać się będą klasą i dobrym gustem. Zespół Dessagne proponuje więc długie, opadające falami loki lub wygładzone, proste i subtelnie okalające twarz, proste włosy.
Nie oznacza to jednak, że wśród zaprezentowanych projektów zabrakło ekstrawaganckich i innowacyjnych pomysłów – wręcz przeciwnie! Inspiracje takie przedstawił zespół Goldwell, który zaproponował koncepcje całkiem oderwane od schematów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *