Ośrodki leczenia uzależnień

W Polsce każdego roku mnóstwo osób zgłasza się do Ośrodków Leczenia Uzależnień w różnych miastach. Są to miejsca, które oferują terapię psychologiczną na różnym poziomie. Niektóre z nich posiadają zaawansowane programy leczenia dla osób, które nie potrafią poradzić sobie z nałogiem. W takich miejscach osoba uzależniona może znaleźć azyl oraz niezbędną pomoc.

Ośrodki Uzależnień w Polsce

W naszym kraju, w każdym województwie działa kilka Ośrodków leczenia uzależnień. Są to miejsca o mniejszym i większym zasięgu. Niektóre z nich oferują jedynie terapię, bez miejsc noclegowych, są to tak zwane punkty pomocy, do których zgłosić może się osoba chora, która potrzebuje pomocy.
W bardziej rozwiniętych ośrodkach, osoby uzależnione znajdują miejsce do spania, dostają wyżywienie oraz opiekę. Jednak warunkiem przebywania w takim miejscu jest uczęszczanie na terapie psychologiczne, pod kierunkiem doświadczonych psychoterapeutów. Taka terapia ma pomóc pacjentom wyjść z nałogu, złagodzić głód, który dręczy ich każdego dnia i pomóc wrócić do normalnego życia.

W ośrodkach osoby chore mogą liczyć na wsparcie również ze strony innych osób uzależnionych. Terapia grupowa daje bardzo dobre efekty, gdy jej członkowie wymieniają się nawzajem doświadczeniami. Pozwala to spojrzeć na problem z innej perspektywy. Dobrą opcją są również rozmowy z osobami, które nałóg pokonały i powróciły do pracy, rozwijają się i wiodą udane życie towarzyskie — daje to chorym nadzieję na lepszą przyszłość.

Terapia dla wszystkich uzależnionych

Ośrodek mctu.pl w Krakowie oferuje terapię psychologiczną dla narkomanów, alkoholików osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, przeciwbólowych, a także dla seksoholików. Każda osoba, która ma problem z nałogiem może zwrócić się tam o profesjonalną pomoc.
W ośrodku pracują profesjonaliści, którzy tworzą dla każdego terapię indywidualną, wykorzystując najlepsze, sprawdzone techniki psychoterapii. Najważniejsze jest to, że wszyscy chorzy mogą liczyć tam na wsparcie i pomoc w walce z nałogiem. Dzięki takiej pomocy zwiększa się szansa na powrót do normalnego funkcjonowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *