Meble łazienkowe

Łazienka jest najbardziej intymnym pomieszczeniem w naszym domu. Jest miejscem, gdzie nie tylko dbamy o higienę, ale również rankiem szykujemy się do wyjścia i konfrontacji ze światem, a po powrocie – relaksujemy się i pozbywamy napięć całego dnia, delektując się kąpielą lub ciepłym prysznicem.

Nie zawsze jednak nasza łazienka posiada takie wymiary i parametry, jakie byśmy sobie wymarzyli – często jest to pomieszczenie ciemne, niewielkie, a więc nieustawne, w którym dodatkowo upychamy sprzęty typu pralka, deska do prasowania czy szafka na przybory do sprzątania. Mimo wszystko łazienka powinna przede wszystkim być miejscem przeznaczonym dla naszego relaksu – z tego powodu, kwestią priorytetową jest odpowiedni dobór mebli łazienkowych, które pozwolą nam zaaranżować przestrzeń w optymalny sposób.

Czy istnieją idealne meble do łazienki? Z pewnością tak — z tym, ze za każdym razem będą to inne meble, zaś ostateczny wybór zawsze będzie zależał od wymiarów pomieszczenia, naszego gustu oraz możliwości finansowych. Mimo wszystko możemy wyróżnić kilka cech wspólnych, które powinny posiadać meble idealne.

Przede wszystkim, muszą to być meble trwałe, precyzyjnie wykonane oraz wykończone. Pamiętajmy, że łazienka jest pomieszczeniem „mokrym”, gdzie dodatkowo panuje podwyższona temperatura (bo bierzemy ciepłą kąpiel lub nastawiamy pralkę na gotowanie), a cyrkulacja powietrza jest ograniczona (bo najczęściej nie ma okna). Wszystko to sprawia, że meble łazienkowe muszą „pracować” w szczególnie ciężkich warunkach, przez co powinny być wykonane ze szczególną starannością i dokładnością. Wszelkie niedoróbki, oszczędności na laminacie czy inne niedociągnięcia, szybko dadzą o sobie znać w postaci deformacji, puchnięcia oraz mało estetycznych zacieków.

Poza tym, meble łazienkowe powinny wyć zbudowane w sposób przemyślany; sprytne schowki, ukryte kosze, szufladki, nóżki – to wszystko z pozoru nieistotne elementy, które jednak składają się na jednolitą, estetyczną, ułatwiającą życie całość, która będzie nam służyć przez szereg lat.

Meble spełniające powyższe założenia, a także wyposażone w szereg sprytnych rozwiązań, możemy znaleźć pod adresem otomeble.com.pl.

Ibiza

Na zestaw mebli Ibiza składa się kilka elementów, stanowiących estetyczną całość, a jednocześnie pełniących odmienne funkcje:

  • Szafka pod umywalkę – estetyczna, zgrabna szafka, sprytnie maskująca rury od syfonu, stanowi jednocześnie schowek. Możemy w niej przechowywać wszelkie niewielkie, plątające się po łazience przedmioty, służące do utrzymania czystości, a więc gąbki, ściereczki i środki czyszczące.
  • Szafka wisząca – mocowanie na ścianie pozwala na wykorzystanie powierzchni nad innymi przedmiotami; szafka doskonale nadaje się do umieszczenia nad umywalką, ale też nad pralką czy wanną. Pojemna szafka pomieści tysiące łazienkowych drobiazgów, jak pasty i szczoteczki do zębów, przybory do stylizacji włosów itp.
  • Szafka – słupek – jako najwyższy element w zestawie Ibiza, jest też najbardziej pojemnym meblem. Można w niej przechowywać ręczniki i inne tekstylia, zaś sprytnie ukryty wewnątrz kosz na brudną bieliznę pozwala na maksymalne i wykorzystanie przestrzeni.

Poza wiszącą szafką wszystkie elementy serii Ibiza wyposażone są w specjalne nóżki, dzięki czemu, mimo iż stoją na podłodze, nie mają kontaktu z rozlaną na niej woda czy detergentami. Dzięki temu nawet, jeśli podłoga pozostaje mokra przez dłuższy czas, meble nie nasiąkają i nie ulegają deformacjom.

Co więcej, wszystkie meble z serii są podwójnie laminowane, przez co nie tylko zyskują estetyczny wygląd, ale są również doskonale zabezpieczone przed wilgocią. Dzięki temu, meble Ibiza nie będą puchnąć i odkształcać się nawet przy bezpośrednim oblaniu wodą.

Meble Blanka

Meble łazienkowe z serii Blanka stanowią odrębną propozycję; mamy tu możliwość dowolnego łączenia szafek, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Możemy więc samodzielnie komponować odpowiadające nam zestawy, zaś spory wybór opcji umożliwia dopasowanie ich do każdego rodzaju łazienki – zarówno dużego pokoju kąpielowego, jak i skromnego pomieszczenia w kawalerce. Meble Blanka zawierają, w zależności od modelu, standardowe drzwiczki, ale również lustra, szuflady, dodatkowe oświetlenie itp. Co niezmiernie istotne, wszystkie meble z serii Blanka lakierowane są dwustronnie – zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Dzięki temu są one nie tylko estetyczne, ale również niezmiernie trwałe i odporne na wilgoć.

Meble na życzenie

Fachowcy z otomeble.com.pl, bazując na wieloletnim doświadczeniu, mogą wykonać dla nas dowolne meble łazienkowe. Jeśli więc uznamy, ze ani seria Ibiza, ani Blanka nie spełniają naszych oczekiwań – mogą wykonać dla nas meble na indywidualne zamówienie, według naszych pomysłów i potrzeb. W takim przypadku czas realizacji oraz cena również ustalana jest indywidualnie, zaś jedynym, co pozostaje niezmienne, jest wysoka jakość i precyzja wykonania.

Jeżeli mimo wszystko uznamy, że to za mało — na nasze życzenie fachowcy z otomeble.com.pl wykonają meble na specjalne zamówienie, przy indywidualnie uzgodnionym czasie realizacji i cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *