Kryteria wyboru lampki biurkowej

Właściwe oświetlenie zadaniowe jest bardzo ważnym i często pomijanym aspektem każdego pomieszczenia lub środowiska pracy. Oświetlenie zadaniowe to zlokalizowane punktowo oświetlenie, które zapewnia odpowiednią ilość światła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Lampy zadaniowe to produkty oświetleniowe zaprojektowane specjalnie do konkretnego celu. Obejmują między innymi lampy biurkowe, lampy biurkowe z obrotowym ramieniem, reflektory punktowe, zamontowane na ścianie lampy do czytania, oświetlenie podszafkowe oraz lampy stołowe.

Dlaczego potrzebuję specjalnej lampki na biurko?

Używanie takiej samej ilości światła w całym pomieszczeniu, jak w środowisku pracy nie jest wydajne. Dlatego potrzebujemy oświetlenia zadaniowego i świateł roboczych. Dobra lampa biurkowa jest szczególnie ważna w nowoczesnym środowisku pracy lub w biurze domowym, ponieważ praca przy monitorze komputerowym wymagają znacznie mniej światła, niż np. odręczne robienie notatek.

Dopasowanie lampki biurkowej do charakteru wnętrza

Lampy biurkowe występują w różnych stylach i formach. O wyborze danej lampy decyduje nasz gust. Styl, rozmiar, kształt i wykończenie zależą od naszych osobistych preferencji. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zawsze wybór lampy, która pasuje do wystroju wnętrza. Jeśli mamy nowoczesny gabinet, będziemy potrzebować nowoczesnej lampki biurkowej. Jeśli nasze szafki czy szuflady mają uchwyty metalowe w kolorze brązu, dopasujmy wykończenie lampy biurkowej do innych wykończeń. Kupując lampę do pokoju dziecięcego skorzystajmy z szerokiego wyboru lampek dziecięcych w sklepie internetowym mateomarket.pl. Modele firmy Aldex posiadają abażury z barwnymi, bajkowymi motywami, które fantastycznie wzbogacą dziecięcą przestrzeń.

Jeśli używamy lampy biurkowej w pomieszczeniu, w którym wykonujemy wiele innych czynności, takich jak oglądanie telewizji, możemy wybrać lampkę ze ściemniaczem i ewentualnie bardziej skupioną, kontrolowaną wiązką światła. Lampa, której światło pada pod kątem 30 stopni, będzie oświetlała jedynie wybraną powierzchnię i nie będzie generowała światła rozproszonego, które przeszkadzałoby w innych czynnościach wykonywanych w pomieszczeniu. Warto zastanowić się nad wyborem lampek LED, które zapewniają największą kontrolę wiązki światła i pozwalają na spore oszczędności. Chociaż początkowy koszt lampy biurkowej LED jest zwykle wyższy, koszt jej eksploatacji jest znacznie niższy, dzięki mniejszemu zużyciu energii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *