Idealny plener ślubny

Ślub to magiczne wydarzenie, kiedy wyznajemy swoją miłość przed najbliższymi. Moment ten jest wart jak najpiękniejszej oprawy i wspaniałych fotografii, które sprawią, że będziemy chętnie wracać pamięcią do tego wydarzenia, które złączyło nas na zawsze. Właśnie dlatego tak ważna jest profesjonalna sesja zdjęciowa, która będzie wizualnym odzwierciedleniem naszej miłości. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać idealny plener ślubny.

Każda młoda para z tego ważnego wydarzenia, jakim jest ślub, chce mieć jak najlepsze wspomnienia i mnóstwo pamiątek. Fotografie z wesela to jedno, jednak równie ważne – jak nie ważniejsze – są zdjęcia, na których będziecie tylko wy. Sesja ślubna w plenerze może mieć naprawdę wyjątkowy efekt lub skończyć się niesmacznie i kiczowato. Warto zatem odpowiednio przygotować się do wyboru fotografa.

Postaw na profesjonalizm

Najważniejsze, żebyśmy podjęli współpracę z profesjonalistą, a nie z amatorem. Wystarczy, że przejrzymy oferty w sieci i na stronie internetowej fotografa – jak np. https://dwiewieze.pl/ – zapoznamy się z jego portfolio. Przegląd wykonanych już zdjęć plenerowych podpowie nam czy mamy do czynienia z fachowcem, który wie, jak osiągnąć efekt wow. Nie ograniczaj się do swojego miejsca zamieszkania, przecież fotograf może być z Kielc a na sesje pojedziecie do Częstochowy – wszystko zależy od tego, co chce para i od podpowiedzi specjalisty. Warto pamiętać, że sesja taka może trwać od 3 do 4 godzin.

Na co zwracać uwagę?

Nie bójcie się zadawać pytań – dobry fotograf odpowie na wszystkie wyczerpująco i nie będzie narzucał swojej wizji pleneru. Bardzo ważne jest, żeby podczas spotkania wizja fotografii została wyklarowana wspólnie. Nie każda para posiada gotowy scenariusz, jednak wspólne zainteresowania i pasje mogą naprowadzić fotografa na ciekawy pomysł. W ten sposób nasze fotografie ślubne będą zindywidualizowane i oryginalne. Niepokojącym sygnałem może być próba zdominowania pary poprzez forsowanie swojego pomysłu, który dla nowożeńców może być mało komfortowy lub wręcz kiczowaty. Każdy z nas widział w sieci nieudane plenery, do których młoda para raczej niezbyt chętnie wraca pamięcią. Zapytajcie się też o używaną technologię. Obecnie jest to technika cyfrowa z wykorzystaniem standardów HD oraz ULTRA HD. Świetnie, jeśli wasze wspomnienia zostaną zarchiwizowane na spersonalizowanych nośnikach BD-R oraz pamięci FLASH (pan-drive) ze specjalnym grawerem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *