Idealne obuwie górskie

Wybór obuwia do wspinaczki górskiej ma ogromne znaczenie i nie może być bagatelizowany. Takimi dwiema wytycznymi, którymi trzeba się kierować są wytrzymałość i komfort.

Idealne obuwie górskie

To od nich zależy najwięcej. Na szlaku bardzo łatwo o wszelkiego rodzaju kontuzje. Jeżeli buty górskie nas zawiodą, to ewentualny uraz może wpędzić nas w niezłe tarapaty. Jeżeli obuwie nie będzie wygodne, to szybko stracimy ochotę do dalszej podróży. W trakcie takich wypraw wystawieni będziemy na różne warunki i dobrze być uniwersalnie przygotowanym tak by nic nas nie zaskoczyło. Nie tylko ubranie powinno być wodoodporne. To samo tyczy się tego, co mamy na stopach. Błoto, kałuże czy przeprawa przez rzeki, to wszystko wystawi obuwie górskie na próbę. Warto o tym pamiętać. W związku, z tym że na szlaku najczęściej będziemy mieli do czynienia z ruchomym podłożem, podeszwa naszego obuwia powinna być możliwie jak najgrubsza. W ten sposób zapewnimy sobie stabilność i dobrą przyczepność. Przy wyborze kierować się trzeba też porami roku, w jakich zamierzamy wędrować. W porach letnich dobrze by buty górskie lepiej przepuszczały powietrze. Zimą postawić można bardziej na wewnętrzne ocieplenie i przyczepność. Zarówno dla pań, jak i panów tworzy się różne wersje takiego obuwia.

Podsumowując ma to związek z różnicami w budowie ich stóp. Kobiety nie powinny nosić męskiego obuwia, ponieważ zazwyczaj jest ono bardziej stabilne i grozić ot może urazami. Nawet dla dzieci produkuje się specjalne wersje, które będą nieco delikatniejsze i przeznaczone właśnie dla nich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *