Historia pojazdu. Bo każde auto ma swoją przeszłość.

Kupując używany samochód można nieświadomie stać się właścicielem auta powypadkowego lub tzw. składaka. Dlatego każdy taki zakup powinno poprzedzać odpowiednie przygotowanie. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o historii pojazdu, który nas zainteresował.

PESEL auta, czyli VIN

Sprawdzenie historii pojazdu należy zacząć od numeru VIN, który potocznie nazywany jest numerem nadwozia. Ten numer identyfikacyjny samochodu składa się z 17 znaków. Są w nim zakodowane informacje na temat roku produkcji auta, typu jego nadwozia czy wyposażenia fabrycznego. Po podaniu numeru VIN przez sprzedającego będziemy w stanie zweryfikować pewne informacje podane w ofercie.

Sprawdzenie historii auta

Zewnętrzne i wewnętrzne badanie samochodu przed zakupem jest sprawą oczywistą. Dobrze jest jednak sprawdzić historię danego auta na podstawie informacji dotyczących jego serwisowania w autoryzowanym serwisie obsługi. Zadanie to najlepiej powierzyć doświadczonym ekspertom. Można to zrobić np. w http://mobilekspert.pl. W łatwy sposób dowiemy się np. czy licznik auta nie był cofany, co zdarza się nagminnie oraz czy samochód nie uległ jakiemuś poważniejszemu wypadkowi.

Czy auto nie jest kradzione?

Natknięcie się na pojazd kradziony i jego zakup oznacza dla nas po pierwsze: utratę samochodu, ponieważ pochodzi z nielegalnego źródła, po drugie zaś utratę pieniędzy, które zostały przez nas wydane. Dlatego jednym z podstawowych zaleceń przy zakupie używanego auta jest sprawdzenie bazy pojazdów kradzionych. Jeżeli auto figuruje w takim rejestrze jego zakup będzie, najłagodniej mówiąc, nierozsądny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *