Dlaczego warto wziąć udział w kursie barmańskim?

Jedną z ciekawszych ofert Coffee Break jest organizowany przez tę firmę kurs barmański. Jeżeli interesuje Cię praca barmana, to doskonały początek. Kurs pozwoli Ci poznać od podstaw zadania barmana, zdobyć potrzebną wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Taki kurs będzie świetnym uzupełnieniem Twojego CV.

Czy barman to łatwy zawód?

Nie brakuje, rzecz jasna, mitów na temat pracy barmana. Wbrew pozorom profesja ta nie należy do najłatwiejszych. Wymaga nieustannego zaangażowania i pasji. Wiąże się również z koniecznością zdobycia ogromnej wiedzy na temat różnych rodzajów alkoholi, sposobów ich produkcji oraz możliwości wykorzystania. Barman w swojej pracy posługuje się sprzętem, który musi dokładnie poznać i technikami, które nie mogą mieć przed nim żadnych tajemnic. Dlatego proponowany przez Coffee Break kurs to bardzo dobry pomysł na start w barmański świat.

Jak wygląda kurs w Coffee Break?

Kurs składa się z czterech dni szkoleniowych. Część teoretyczna uzupełniona jest zajęciami praktycznymi. Natomiast na końcu uczestnicy biorą udział w teście, który ma potwierdzić zdobytą wiedzę i umiejętności. Tematyka poruszana w ramach kursu jest niezwykle szeroka. Obejmuje takie zagadnienia, jak towaroznawstwo alkoholi, procesy produkcji, praca barmana za barem, obsługa sprzętu barmańskiego, sposoby miksowania drinków, zdobienie koktajli oraz dobór odpowiedniego szkła do poszczególnych drinków.

Część kursu poświęcona jest również tematyce kultury picia oraz etyce pracy barana. Tak! Ten zawód ma również swój kodeks etyczny. Kursanci dowiadują się także, w jaki sposób organizować sobie racę za barem. Ciekawym elementem kursu jest degustacja poszczególnych rodzajów alkoholu. Zajęcia te wzbudzają powszechny entuzjazm wśród kursantów. Kurs uczy także przygotowywania, coraz bardziej popularnych i modnych wśród wielbicieli zdrowego stylu życia, smoothie oraz drinków bezalkoholowych.

Kurs z pewnością okaże się pomocny w poszukiwaniu pracy. Stanie się atutem w CV każdego kandydata, który ubiega się o stanowisko barmana.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *