Czy warto robić sobie sesję ciążową?

Ciąża to wyjątkowy czas, który trwa całe 9 miesięcy tak więc wydaje nam się, że spokojnie znajdziemy wtedy czas na wiele rzeczy. Poza tym wydaje nam się, że sesję ciążową zrobimy od ręki u pierwszego lepszego fotografa, jednak potem wiele mam żałuje, że nie znalazło czasu, że traciło szansę wybierając nieodpowiednie studio fotograficzne albo, że źle wyszły na sesji, ponieważ nie powiedziano im jak się do niej przygotować. Warto więc poświęcić chwilę i zrobić sobie sesję ciążową, która będzie jedną z wielu w życiu rodzinnym, składającym się z wyjątkowych momentów.

Sesja ciążowa to coś, na co powinna zdecydować się każda mama. Obiektyw aparatu skupia się na macierzyństwie właśnie, dokumentuje rodzącą się z dzieckiem więź i zmianę naszego pięknego ciała. Na szczęście nie żyjemy już w czasach, kiedy ciężarne kobiety chowały się w domu, dlatego warto korzystać z tych nowych okazji. Sesja taka jest zatem celebracją rodzicielstwa i już to jest wystarczającym powodem, do tego, aby ją zrobić!

Bardzo ważna jest współpraca

Magię takiej sesji może oczywiście popsuć zły fotograf, który nie tylko wykona słabe zdjęcia, ale zbuduje atmosferę pełną napięcia. Nie każda z nas jest urodzoną modelką, a sam fakt robienia zdjęć potrafi być stresujący. Jeśli więc jeszcze na dokładkę trafi nam się fotograf, który każe nam się zrelaksować na siłę i wciąż się niecierpliwi, to mamy przepis na porażkę. Jak zatem poznać dobrego fotografa? Przejrzyj portfolio, ponieważ to właśnie po zdjęciach widać, jaki jest fotograf. Jeśli modelka jest sztywna i spięta to znak, że współpraca nie przebiegała najlepiej. Zwracaj również uwagę na styl danego fotografa. Oczywiście im bliżej twojemu wyczuciu estetyki, tym lepiej. Przejrzyj portfolio pod kątem kreatywności i innowacyjności, w końcu robisz to tylko raz, góra dwa, trzy w życiu. Warto więc, aby była to najpiękniejsza pamiątka.

Stylizacja

Obecnie panuje pewien trend i moda na suknie ciążowe. Możemy zdecydować się na zwyczajne zdjęcie lub trochę bardziej odważne sesje w studio, które wymagają body, zwiewnego materiału i odrobinę więcej ciała. Chodzi tutaj o to, aby przyszła mama poczuła się kobieco i pięknie. Jest to często również sesja terapeutyczna, ponieważ kobiety odkrywają swoją kobiecość na nowo.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *