Co warto wiedzieć przed zakupem baterii łazienkowej?

Baterie łazienkowe, zarówno umywalkowe, jak i przeznaczone do wanny czy pod prysznic powinny być nie tylko estetyczne i dopasowane do stylu danego pomieszczenia, ale również funkcjonalne. Pamiętajmy o tym, że od ich wyboru zależy nasz komfort. Nie warto, zatem podejmować pochopnych decyzji. Co należy wziąć pod uwagę?

Jakość kranu

Większość kranów w naszych łazienkach jest używanych wielokrotnie, dzień po dniu, przez wiele lat, więc ważne jest, aby wybrać kran, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale przetrwa w dobrym stanie przez lata. Wiele modeli baterii posiada funkcję szybkiego usuwania kamienia, co pozwala na ich długie i bezproblemowe użytkowanie. Tego typu baterie przeważają np. w ofercie sklepu www.pekado.pl. Jednym z głównych czynników, które musimy wziąć pod uwagę kupując baterię łazienkową jest gwarancja. Gwarancje różnią się w zależności od producenta, więc zawsze przed zakupem upewnijmy się, jak długi okres gwarancji przewidywany jest dla wybranego modelu.

Funkcjonalność kranu

Jednym z najważniejszych elementów każdej baterii łazienkowej jest jej głowica. To od niej zależy sprawne funkcjonowanie baterii. Najmniej funkcjonalne są głowice mosiężne. Dokładne ustawienie temperatury wody jest w ich przypadku niemożliwe. Duże większe pole manewru dają nam pod tym względem baterie z głowicami ceramicznymi. Mają on jeszcze jedną, dodatkową zaletą. Są o wiele bardziej wytrzymałe. Jeżeli chcemy wybrać głowice najbardziej efektywne, powinniśmy się zastanowić nad zakupem baterii z głowicą termostatyczną.

Funkcjonalność baterii zwiększają również tzw. perlatory. Dzięki tym niewielkim elementom strumień wody wypływający z kranu zostaje napowietrzony. Efektem jest wrażenie bardzo silnego strumienia. Posiadając baterię z taką funkcją z pewnością ograniczymy zużycie wody. To doskonała opcja dla osób oszczędnych oraz przykładających wagę do ochrony środowiska naturalnego.

O funkcjonalności baterii decyduje również rodzaj uchwytu. Najpopularniejszą i bardzo komfortową opcją są baterie jednouchwytowe. Za pomocą jednego uchwytu możemy ustawić pożądaną siłę strumienia wody oraz jej odpowiednią temperaturą. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie bezuchwytowe, dotychczas spotykane głównie w miejscach użyteczności publicznej. Baterie z czujnikiem ruchu czy specjalnym przyciskiem uruchamiającym strumień wody na określony czas charakteryzują się bardzo dużym komfortem użytkowania. Nic dziwnego, że trafiły do naszych domowych łazienek.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *